Zdrowie na widelcu

Masz pytanie?

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Materiały, które ode mnie otrzymasz zawierają bardzo czytelne, proste i przejrzyście napisane wskazówki. Dokładnie pokazują jak powinnaś komponować posiłki. Pamiętaj, że wizyty kontrolne to prawdziwa kopalnia wiedzy, z których możesz bardzo dużo wyciągnąć. Na bieżąco otrzymujesz ode mnie wskazówki i dokładne przepisy na dania, które będą pomagać Ci w odchudzaniu. To naprawdę nic trudnego! Zawsze możesz skontaktować się ze mną z prośbą o radę 😉

Uważam, że każdy powinien raz w roku wykonać profilaktyczny „przegląd” organizmu. Mimo to badania nie zawsze są konieczne by rozpocząć współpracę. Jeżeli w ciągu ostatniego roku wykonywałaś badania krwi i moczu przygotuj je proszę na pierwszą wizytę.
Jeśli nie posiadasz aktualnych badań nie wykonuj ich specjalnie przed naszym spotkaniem. Na pierwszej wizycie ocenię czy istnieją wskazania do ich wykonania. Jeżeli tak, wskażę Ci, które z nich będą niezbędne.

Oczywiście! Ukończyłam Śląski Uniwersytet Medyczny ze specjalizacją dietetyka kliniczna, dlatego pracuję również z osobami borykającymi się z różnymi chorobami przewlekłymi. Specjalizuję się w chorobach tarczycy, insulinooporności, zespole policystycznych jajników i niepłodności, jednak moi pacjenci to nie tylko osoby z wspomnianymi schorzeniami. Jeżeli zmagasz się z inną chorobą i masz jakiekolwiek wątpliwości – napisz do mnie!

Możliwości jest kilka: możesz zakupić pierwszą konsultację w moim sklepie internetowym, a następnie wybrać dogodny termin spotkania spośród dostępnych w kalendarzu, zamieszonym TUTAJ.
Możesz także skontaktować się ze mną telefonicznie, mailowo lub wysyłać wiadomość prywatną na moim Facebooku czy Instagramie i tam wspólnie ustalimy dogodny termin. W przypadku konsultacji stacjonarnej płatność może zostać zrealizowana również po zakończonej konsultacji.

Nie ma takiej potrzeby. W przypadku współpracy online efekty możemy kontrolować poprzez pomiar obwodów za pomocą centrymetra krawieckiego lub poprzez wykonywanie zdjęć sylwetki telefonem. Ponadto miarą Twojego sukcesu nie są jedynie pomiary. Skupiamy się także na innych aspektach procesu zmiany, które bezpośrednio przekładają się na Twoje samopoczucie i zmniejszenie natężenia problemów, z którymi się zmagasz.

Dużą zaletą planu żywieniowego jest brak konieczności ważenia wszystkich produktów co do grama. Opieramy się głownie na miarach domowych (garść, szklanka, sztuka). Ważenie niektórych produktów przez pierwszy tydzień może być dla Ciebie pomocne, by zapamiętać wzrokowo jaka porcja produktu jest dla Ciebie odpowiednia, jednak nie jest to niezbędne.

Plan żywieniowy uwzględnia także możliwości użytkowania dostępnych sprzętów, więc nie obawiaj się jeśli nie masz w domu na przykład piekarnika. Jednak najbardziej przydatnym i niedrogim sprzętem, który ułatwi Ci odchudzanie jest blender.

Ćwiczenia nie są niezbędnym elementem do uzyskania efektu. Kluczem do sukcesu będzie ujemny bilans kaloryczny, który uzyskasz dzięki diecie lub diecie i aktywności fizycznej. Zachęcam Cię jednak do włączenia ulubionej formy treningu, który dodatkowo poprawi Twoje zdrowie i samopoczucie.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia efektu jo-jo zaleca się aby spadek masy ciała wynosił 0,5-1kg/tydzień, jednak tempo odchudzania to bardzo indywidualna sprawa. Pamiętaj, że ważniejsze od szybkiego efektu jest jego utrzymanie.

Jak najbardziej! W racjonalnym odżywianiu jest także miejsce na pizzę, lody czy czekoladę. Oczywiście wszystko z umiarem. Pokaże Ci jak włączyć takie produkty do swojej diety bez wyrzutów sumienia.

Najlepsza dieta to taka, która jest w pełni dostosowana do nas. Tylko wtedy wytrzymasz na niej dłużej niż miesiąc i będziesz czerpać z niej przyjemność. Twój plan żywieniowy będzie bazował  na lubianych przez Ciebie produktach.

W swoich przepisach stawiam na prostotę i szybkość w przygotowaniu, bo sama tak gotuję. Wszystkie produkty znajdziesz z najbliższym Lidlu, Biedronce czy innym popularnym markecie.

Staram się tworzyć dania, które cała rodzina zje ze smakiem. Jednak każdy z nas jest inny, ma inne upodobania smakowe, więc nie mogę Ci obiecać, że każda potrawa będzie uwielbiana przez wszystkich.

Do kontroli efektów może posłużyć nam waga, centymetr krawiecki lub aparat w telefonie. Różnicę zobaczysz także w rozmiarze ubrań.

Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem suplementów, zwłaszcza tych, które rzekomo przyspieszają odchudzanie. Suplementacja konkretnych witamin czy składników mineralnych jest wskazana tylko w przypadku niedoborów popartych badaniami laboratoryjnymi. O ich wprowadzeniu powinien jednak zdecydować lekarz.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak rozwiązać swoje dotychczasowe problemy kliknij tutaj: